dialog

1. Що б ви хотіли: піти на побачення з Медузою Горгоной або ж вплутатися в бійку з циклопами, маючи при собі тільки ніж для масла?

Хм, гадаю, що якби мені довелося зіткнутися з циклопами, я б зробив те, що зазвичай робить Аннабет: поклався б на свою дотепність та вміння заговорювати зуби. Думаю, я непогано впорався б із завданням. Однак не знаю, чи став би я використовувати ніж для масла?
І все ж, я б віддав перевагу побаченню з Медузою. Гадаю, вона навіть погодилася б, за умови, що ми будемо уникати візуального контакту. Не думаю, що Медуза насправді хотіла завдавати людям шкоду. Це не її вина, що її перетворили на монстра. Так що мені було б цікаво послухати її версію історії. Це коштувало б витрачених на вечерю грошей.

2. Де Гроувер? Ми скучили.
Ну, Гроувер улещений. З ним все гаразд. Зараз він перебуває в Таборі Напівкровок разом зі своєю дівчиною. Нічого небезпечного йому поки не загрожує. Ви зустрінете його знову в «Крові Олімпу», де він буде допомагати своїм друзям обороняти табір. Так що чекайте з нетерпінням, щоб побачити, що ж з цього вийде!

3. Чому ви зробили батьком Персі саме Посейдона?
Бо думав, що будь батьком Зевс – вийшло б занадто банально. У грецькій міфології, в силу своєї потужності, Зевс був батьком мало не кожному герою. Я хотів бути більш оригінальним. Крім того, я люблю море, тому подумав, що непогано б створити напівбога, що має владу над водою. Ще це змушує Персі старатися якнайбільше, так як його батько є другим за могутністю Олімпійцем, що створює між ним і Зевсом якесь протистояння. І, врешті-решт, це дозволяє Персі підривати унітази – чого ще можна бажати ?!

4. Якби вас поставили перед вибором, в яку міфологію вірити, то яку з них ви б обрали: грецьку, римську, єгипетську, скандинавську?
Складне питання. Чесно кажучи, я ні в одну не вірю – бо боги, яких я описую в книгах, насправді моторошні типи. Не хотілося б мені справити на них невірне враження. Але якщо вже вибирати, то я б вважав за краще єгипетську міфологію: боги там більш поступливі, мені було б легше з ними домовитися. Також мені подобається ідея єгипетського загробного життя. Думаю, було б круто плавати під вітрилами вниз по Річці Ночі, і потрапити в Рай – тільки якщо Амат не побажає поласувати моїм серцем.

5. В циклі про «Персі Джексона» ви згадали, що Бітлз (The Beatles) були напівбогами. Чиїми дітьми вони були?
Дайте-но подумати. Пол Маккартні був би сином Аполлона, так як вміє справляти ефект на публіку і володіє хорошими музичними здібностями. Джон Леннон був би сином Афіни – він був людиною теорії та стратегії, і завжди замислювався про те, яке послання він намагається донести. Рінго Старр … з ним трохи складніше. Можливо, він син Гефеста, так як він без розуму від гаджетів і барабанів – а це майже те ж саме, що молотити по ковадлу. Джордж Харрісон був людиною духовною, любив поміркувати про містику. Думаю, він був би сином Психеї, богині душі. У неї не так вже й багато дітей, тому думаю, що мої слова мають якийсь сенс.

6. Бачили ви малюнки фанатів в інтернеті?
Бачив і милувався. Я захоплююся усіма тими, у кого є талант до образотворчого мистецтва, так як у мене він начисто відсутній. Схожі чи їх думки з моїми з приводу зовнішності героїв? Деякі так, деякі – ні. Думаю, складно створити малюнок, який би повністю задовольнив вашу уяву. Але мені подобаються ті малюнки, як і те, що їх розміщують в інтернеті.

7. Звідки з’явилося ваше прізвисько «Дядечко Рік». І що ви про нього думаєте?
Наскільки мені відомо, все почалося з Бразилії. Потім підключилися й інші країни, і я раптово перетворився у всесвітнього Дядечка Ріка. Я не проти цього прізвиська, воно миле – мені подобається, коли про мене думають як про члена сім’ї, або як про чокнутого старого дядечка, який розповідає смішні історії на сімейних зібраннях. Так що якщо ви хочете назвати мене Дядечком Ріком – валяйте!

8. Ви дуже активні в твіттері. Вам подобається взаємодіяти зі своїми фанатами?
Дуже подобається. Будучи зайнятим написанням книг, я не можу зустрітися з усіма своїми фанатами особисто. Однак, завдяки соціальним мережам, я можу щодня взаємодіяти з багатьма з них онлайн. Я люблю сидіти в твіттері, так як він допомагає мені відволіктися від своєї письменницької рутини. Коли я пишу, у мене, прямо як у Персі, проявляється СДУГ. Тому я ненадовго заходжу в мережу, а потім знову повертаюся до написання книги.
Мені дуже подобається спілкуватися з вами, друзі, так що ласкаво просимо в мій твіттер!