Персі Джексон - дванадцятирічний хлопчик, якому було поставлено діагноз СДУГ, а також дислексія. Персі виявляє, що він є сином грецького бога Посейдона, і що його інвалідність природна для напівбогів, відомих також як напівкровки. Він відправляється у небезпечну подорож на пошук жезла Зевса, щоб запобігти назріваючій катастрофічній війні між богами.

Аннабет Чейз – дванадцятирічна дочка богині Афіни. Аннабет була доставлена в Табір-напівкровок разом з Лукою Кастеллані і Талією Грейс. Вона допомагає доглядати за Персі після того як на нього напав Мінотавр. Згодом супроводжує його в пошуках жезла Зевса.

Гроувер Ундервуд – сатир. Кращий друг Персі. З дитинства був його охоронцем. Супроводжує Персі в пошуках жезла Зевса. Його мрія протягом усього життя – знайти Бога дикої природи Пана.

Лука Кастелане – син Гермеса. Допомагає Персі у навчанні бойового мистецтва. Пізніше він зраджує Персі і залишає його помирати, зізнавшись, що з самого початку був на боці Титана Кроноса.

Хірон – кентавр, директор табору напівкровок. Спочатку постає в образі містера Браннера – вчителя латині, у школі, де вчився Персі до того, як потрапив у табір напівкровок.

Книга «Персі Джексон та викрадач блискавок»