Цікаві факти про книгу та кіно Персі ДжексонФільм є екранізацією першої книги циклу «Персі Джексон» Ріка Ріордана.

Студія 20th Century Fox придбала права на екранізацію книги в червні 2004-го.

В момент, коли Персі Джексон, Аннабет (дочка Афіни) і Гровер заходять в будинок Люка, розташований в таборі, син Гермеса грає в вiдомий екшен-шутер Call of Duty: Modern Warfare 2.

Найцікавіше заняття усіх часів та народів – шукати помилки у діяльності відомих людей. Тож до вашої уваги «ляпи» у екранній та друкованій версіях «Персі Джексон та Викрадач блискавки».

У книгах Аннабет воліє боротися з ножем, бо його подарував їй Лука. У фільмі, вона бореться з мечем, поки вони не потрапляють в Підземне царство, тоді вона дістає ніж.

Під час гри «Захоплення прапора», воїн червоної команди мечем зрізає з шолома Персі блакитний плюмаж з кінського волоса.Тим не менш, у всіх наступних сценах плюмаж знову на шоломі.

Коли Персі, Гровер і Аннабет прийшов до Луки з проханням про допомогу він грає в Call of Duty з Playstation 3 в той час як на екрані видно меню Xbox 360.

У сцені після того, як Персі відсікає голову Медузи, на мечі немає крові, але в наступному кадрі, коли він підходить до своїх друзів він витирає закривавлений меч.

Епізод з гідрою. На початку сцени ми бачимо, що в гідри п’ять голів. Персі відрубує їх, і Аннабет каже, що не потрібно було цього робити, оскільки замість однієї голови виросте дві. Тобто 5 помножити на два дає в результаті десять. Але в кінці сцени після погляду Медузи ми можемо нарахувати лише 9 голів.

Після того, як Персі потрапляє в казино Лотос в Лас-Вегасі, візерунки на його блакитній сорочці, раптом зникли.

Коли Посейдон і Зевс розмовляють, Зевс стверджує, що жезл повинен бути повернений через два тижні, в день літнього сонцестояння. Це встановлює поточний сезон: літо. Коли Аннабет, Гровер і Персі знаходяться в підземному царстві, вони зустрічають там Персефону, однак відповідно з грецькими міфами, Персефона знаходиться в підземному світі тільки в зимовий період.

У грецькій міфології, у сатирів були вуха віслюка, хвіст коня, і приплюснутий ніс. Пізніше, в римській міфології, через схожість з фавнами, у них з’явилися «козлині» ознаки.

Гідри були водними зміями – вони не дихали вогнем.

Фiльм «Персі Джексон та викрадач блискавок»