Стаття Ріка Ріордана “Хто переможе: грецькі боги або скандинавські?”
Оригінал: http://www.omnivoracious.com/2017/10/team-norse-or-team-greek-rick-riordans-battle-of-the-gods.html?utm_content=bufferfbfb7&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Займайте свої місця. Якщо буде забійний, тривалий, полонених-не-беремо бій між скандинавськими і грецькими богами, хто переможе?
Результат деяких сутичок передбачити легко. Поки Афродіта перевіряє свій макіяж і поправляє рожеві обладунки з блискітками, ворожа їй богиня любові Фрейя нападає на своїй колісниці. Спочатку коти Фреї зжирають голубів, які тягнуть колісницю Афродіти. Потім коти нападають на саму Афродіту, і у нас мінус одна богиня любові.

Тим часом Гермес летить зі швидкістю світла в крилатих сандалях, готовий настукати декому по голові своїм кадуцеєм. Хеймдалль, страж Райдужного Моста бачить його наближення за декілька світів, але він не впевнений, що йому робити – дути в ріг судного дня, оголити меч, або зробити швидке селфі, так що Гермес скидає його з моста прямо в Тартар (або Гіннунгагап, самі вирішуйте). Очко на користь греків.

Хель повстає зі своїх крижаних земель і очолює армію мерців. Одна сторона її тіла – згнилий труп, друга – прекрасна жінка. Поруч з нею гігантський пес Гарм, він кидається на Аїда, який надів свій шолом жаху і тримає в руках булаву зі Стігійської сталі. Темний бог сидить у своїй колісниці, яку тягнуть вугільно-чорні коні. Аїд наказує атакувати псу Церберу! Цербер і Гарм стикаються на полі битви, обнюхують дупи один одного, і вирішують бути друзями. Тим часом зомбі впізнають старих знайомих на ворожій стороні. “Ейнар, ти це?”. “Клеомен? Як ся маєш, чувак? Не бачив тебе з часів Зомбі-кону!” Армії змішуються і починають тусити. Аїд і Хель витріщаються один на одного, розуміють, що це безнадійно, і вирішують випити по чашці кави з льодом в Скаллбаксі, поки інші боги воюють.
(*Скаллбакс – це типу кав’ярня Старбакс, тільки “skull” означає череп).

У скандинавських богів є велика перевага. Воєн у них було більше, ніж веселий на борту драккара. Скандинавські боги знають ВСЕ про війну. Тюр безстрашно нападає. Навіть з однією рукою він швидко справляється з бідолахою Гефестом, який, хоч і наділений великою силою, повільно кульгає. Його новий паровий апарат “Скандінатор” з обертовими ножами (патент додається) не заводиться вчасно. Вірний меч Тюра пронизує шкіряний фартух Гефеста. Ауч!

Тор проти Ареса? О, будь ласка. Арес звик бути найбільшим забіякою на поле битви, але тут він бачить рудоволосого огра, який несеться прямо на нього, що метає громом і блискавками, як татко Зевс в свій поганий день, і у грецького бога війни починають тремтіти коліна. Наступної миті йому прилітає мйольнір по шолому, і Арес дізнається як це – бути двуліцим.

Улль перестрілювалися з Аполлоном і Артемідою. Його перемагають тільки тому, що він один проти двох. Не чесно. Фрейр бореться з Афіною, але робить помилку, намагаючись підкотити до неї. “Гей, красуня!” – гукає він її, розраховуючи на свої світлі локони, блискучі блакитні очі й сувору чоловічу красу, щоб завоювати її серце. Вона посміхається, підходить до нього фліртуючою ходою і встромляє свій спис прямо в його груди, прикриті фланелевою сорочкою. Так як Фрейр озброєний лише оленячим рогом, бій для нього безнадійно програний.

Один проти Зевса. Ох, це важко. Один кидає свій спис Гунгнир, який ніколи не промахується. Він потрапляє Зевсу в груди – смертельна рана! Ось тільки Зевс не смертний. Один підлітає на своєму восьминогому коні Слейпнірі, чекаючи, що його противник віддасть кінці. Зевс чекає, поки Один повернеться до нього своєю пов’язкою на оці. Потім цар Олімпу жбурляє блискавку, скидаючи Всеотця з його жеребця і посилаючи його в політ назад до Асгарду.

Що приводить нас до найбільшої переваги олімпійців – грецькі боги безсмертні. Скандинавські, на жаль, – ні. Вони сильні, багато чого вміють і можуть жити століттями, але без молодильні яблук Ідунн вони починають старіти. І, як може розповісти вам Бальдр, їх можна вбити. По суті, вони і самі знають, що одного разу БУДУТЬ вбиті, завдяки пророцтву про Рагнарека.

Для мене цього достатньо, щоб віддати перевагу грекам в битві, але з огляду на те, що у обох пантеонів є власні вороги, добре, що така війна ніколи не станеться. Замість цього, як щодо того, щоб просто випити пару чашок кави з льодом в Скаллбаксі?

rick_2