Гаррі Поттер проти Персі Джексона

Запис у блозі Ріка Ріордана: «Ви це знайшли у Гаррі Поттера?»

Коли я писав книгу «Викрадач блискавок», я знав, що порівняння з Гаррі Поттером неминучі. Зрештою, Гаррі Поттер є найбільш успішною і гучною серією книг для підлітків всіх часів і народів. Я люблю книги Роулінг, і я вдячний їй за вплив, який вони мали на молодих читачів, також окрема подяка за популярізацію дитячої літератури.

І тому на запитання: «Чи дійсно книги про Гаррі Поттера вплинули на ваші історії про Персі Джексона?»

Можу відповісти, що у багатьох моментах звичайно ж вплинули. Я був вражений тим ефектом який створив Гаррі Поттер серед дітей класу в якому я викладав. Ці книги, так би мовити, чипляють дітей за живе. Вони з почуттям гумору, та насичені описами фантастичних і в той же час таємничих пригод. Деякі мої учні читали «Філософський камінь» по чотирнадцять разів, перш ніж вони змогли перейти до іншої книги, тому що, як вони казали «Нічого кращого за це не буває». Коли я вирішив написати історію про Персі Джексона, яка почалася як казка на ніч для мого сина, я виходив з того, що мої учні говорили мені. Я хотів написати книгу, яка буде приваблювати їх тим самим чим Гаррі Поттер.

«Чи є щось у Персі Джексона від Гаррі Поттера?»

Мене завжди тішили подібні коментарі, тому що це все не так просто. Мій улюблений коментар: Один підліток подивився на американську обкладинку книги, на якій зображено Цербера, і сказав: “Дивись, триголовий пес. Ріордан, очевидно, вкрав образ Пухнастика з Гаррі Поттера”. Емм… ні. Насправді, Ця собака на кілька тисяч років старше, ніж Пухнастик.

Багато чого з Персі Джексона схоже на Гаррі Поттера, тому що романи зроблено за мотивами однакового фольклору та міфології. Ось кілька прикладів: «У Гаррі Поттера є чарівна платформа 9 3/4; у Персі Джексона є 600 поверх Емпайр Стейт Білдінг, що призводить до гори Олімп, тобто ця ідея була взята з Поттера»

Ідея про магічні ворота в інші світи не була винайдена у серії про Гаррі Поттера. Це старо, як дитяча література. Будьхто пам’ятає гардероб з дверима у Нарнію? Або привид міської в’язниці? Все це випливає з міфології у тому числі ідея таємного входу, яка вела до підземного світу.

«Гаррі Поттер має двох друзів, хлопчика та дівчинку а Персі Джексон має Гровера та Аннабет»

Якщо залишити осторонь на мить, що всі ці герої є дуже різні особистості, а Гровер навіть не людина… це досить поширений прийом у фольклорі та дитячій літературі. У чоловічого героя має бути сильний жіночий аналог, щоб історія сподобалась і дівчинкам і хлопчикам. Гед і Тенар з трилогії «Земномор’є». Гензель і Гретель. Тесей і Аріадна. Ясон і Медея. Часто є третій супутник, який додається для контрасту з головним героєм. Знову ж таки, це дуже старі прийоми. У книгах про Гаррі Поттера все це використовується для більшого ефекту, але це аж ніяк не знахідка.

«Персі Джексон звичайна дитина, яка згодом виявляє у собі надздібності і дізнається що світ насправді сповнен чарівництва. Все так само, як у Гаррі Поттера»

Звичайно. Але це також так саме як у молодих героїв грецьких міфів.

«У другій книзі про Персі Джексон, є сцена, де Аннабет викликає сестер Грей (які в наш час працюють таксистками), щоб вони відвезли її та Персі у табір напівкровок. Це неминуче буде порівнянно з автобусом Лицаря у Гаррі Поттері»

Це може так само легко бути пов’язано з гарбузом-каретою для Попелюшки або чарівним килимом Аладіна. Ідея чарівного виду транспорту зачарувавала дітей протягом століть, і з’являється знову і знову, у різних образах.

Виходячи з усьго цього, чи можна сказати, що я копіював ідеї з Гаррі Поттера? У тому сенсі, що я працюю з тієї ж моделі, граючи з тими ж міфами, роблю варіації на ті ж багатовікової теми – так. Але Персі Джексон не Гаррі Поттер, і ці історії не виникли уперше у Гаррі Поттері. Якщо книги про Персі Джексона не досягнуть успіху, то я маю надію, що це хочаб буде стимулювати читачів, повернутися до грецьких міфів – пращурів дитячої фантазії – і відкрити для себе, звідки з’являються ідеї для багатьох кращих сучасних романів (у тому числі Поттера).


Гаррі Поттер проти Персі Джексона! Як ви вважаєте хто переможе? (фото вiд фаната)


7 коментарів

Vendetta Says:
лютого 11, 2012 at 11:36 pm

отмазки отмазки и еще раз отмазки! гарри поттер первый и поэтому лучший. все идеи украдены из гари потера и все кто читал то поймут!


Ама Says:
лютого 13, 2012 at 9:41 pm

Блин, сравнивать Гарри Поттера и Перси Джексона – бред. Ето обсалютно две разные книги. Просто и там и там используется магия. Гарри Поттер не первый в книгах магия описывалась и до него. Перси Дж. и Г.П. Нельзя сравнивать!


fentestik Says:
липня 7, 2012 at 10:22 pm

Як на мене, то тепер важко знайти якусь книгу, чий сюжет ще ніколи б не був використаний іншим автором. Зараз, коли фентезі знаходиться на вершині популярності, твори подібного змісту та образів – не рідкість. Але у кожному з них є своя “ізюминка”… Якби “Персі” був прямо схожий на “Гаррі”, то ніхто в житті б не взявся за видання цієї книги, і вона б не справила такого фурору у читачів. Це незрівнянні книги, тому:
Персі Джексон=Гаррі Поттер


Eugene Says:
березня 15, 2013 at 8:51 pm

Не знаю..Мені сподобався Персі Джексон так само як і Поттер! Коли я прочитав Гаррі Поттера, то думав, що більш не знайду чогось такого цікавого ніколи і тут по випадковості купив першу частину про персі і мене дуже захопило


Alice Says:
листопада 5, 2013 at 8:04 pm

Вибачте, але це абсурд – порiвнювати “Персi Джексона” та “Гаррi Поттера”. Повна маячня. Це абсолютно рiзнi твори, абсолютно. В них не має анiчогiсiнького схожого. “Гаррi Поттер” – домашня книга. Ну тобто як. Я маю на увазi те, що там бiльше побутових тем, це нiби казка, iнший свiт. Абсолютно iнший свiт. А от “Персi Джексон” – це динамiчна книга, бо саме життя напiвкровок, їхня вдача передбачають вiчне протистояння та вiйни з чудовиськами. Мене дуже роздратував перший коментар. Не бачу жодної схожостi Джексона з Поттером.
I взагалi – Рiк та Джоан писали свої iсторii для дорогих близьких їм людей. Цi книги написанi з любов’ю та турботою. Це щастя, що вони вийшли у свiт. За це треба дякувати, а не ображати та звинувачувати.
I я згодна з висловом, що це незрівнянні книги.


tania25 Says:
липня 1, 2014 at 1:12 pm

Я гадаю порівнювати Гаррі Поттера та Персі Джексона це безглуздо,я навіть ніколи про це не думала. Для мене це дві зовсім різні пригоди.


олександра Says:
липня 14, 2015 at 9:02 am

як на мене персі джексон кращий фільм ніж гаррі поттер,адже у фм г.п. самі вигадки і не цікаво а п.дж. …….. колись люди справді вигадали зевса,посейдона,аїда й решту………. хто згоден зі мною?


Залишити вiдгук/коментар