Ексклюзивне інтерв’ю з Посейдоном (оригінал з сайту https://www.readriordan.com/ за посиланням – https://www.readriordan.com/2017/11/14/exclusive-poseidon-interview/?cmp=SOC-RR_TW_ReadRiordan)

У нашому першому з серії інтерв’ю з деякими найбільшими культовими фігурами в міфології ми буквально були благословенні поговорити з грецьким богом морів Посейдоном. Один з Великої Трійки могутніх богів з гори Олімп і повелитель Атлантиди, Посейдон займає гідне місце в грецькому пантеоні. І, звичайно ж, ми повинні згадати, що він батько знаменитого напівбога Персі Джексона, що робить його героєм для всіх нас.

RR.COM: Посейдон, ми вшановані. Спасибі, що приділили нам час.
Посейдон: Я також радію з цього! Упевнений, що не кожен день вам вдається поговорити зі всемогутнім морським богом! Ха ха!
RR.COM: Ну, взагалі-то, ми також домовилися про зустріч з Егіром і Ран, скандинавськими морськими богами.
Посейдон: (відкашлюється) Так… що ж, я вам гарантую, що наше інтерв’ю буде набагато цікавіше.
RR.COM: У вас якісь негаразди з ними?
Посейдон: Якщо чесно, ніколи про них особливо не думав. Для мене скандинавські боги просто чергові рибки в косяку. Вони яскраві й блискучі, але кидаються на всі боки, побачивши нас, більш могутніх греків, пропливають повз.
RR.COM: До речі про це. Де ви живете? Чи проводите ви більшу частину часу під водою?
Посейдон: У мене є морський палац – мій основний будинок – а ще у мене є трон на Олімпі, на той випадок, коли треба провідати родину. Я також люблю довгі прогулянки по пляжу.
RR.COM: Прогулянки по пляжу… це так ви зустріли Саллі Джексон?
Посейдон: Саллі Джексон?..
RR.COM: Ну, ви знаєте, маму Персі?
Посейдон: Ах да, Саллі. Гарна жінка. Добрі очі, вміє уважно слухати, і, на відміну від водоростей, ніколи до мене не чіплялася.
RR.COM: Ви коли-небудь хотіли ніколи з нею не зустрічатися? Відомий факт, що ваші стосунки з Персі були, ну, непростими всі ці роки.
Посейдон: Нісенітниця! Я не можу не пишатися хлопчиком і всіма його подвигами. Гаразд, може, Персі трохи примхливий і нагнав пару хвиль на Олімп, але серце його в правильному місці. І він успадкував природну красу свого батька, якщо можна так сказати.
RR.COM: Що ви думаєте з приводу його стосунків з Аннабет Чейз, дочкою вашої найбільшої суперниці Афіни?
Посейдон: Без коментарів.
RR.COM: Це була блискавка в ваших очах? Думаю, це має сенс, якщо вже ви керуєте погодою, хе-хе. О, та хіба ви не бог коней? Що щодо цього?
Посейдон: Ах так, коні – одні з моїх прекрасних створінь. Я милостиво створив з океанських хвиль як дарунок жителям Аттики давним-давно.
RR.COM: Аттика? Колишня назва міста Афіни, названого в честь Афіни?
Посейдон: (зітхає) Вона… виграла заступництво над ними своїм нікчемним даром – оливковим деревом. Ви можете повірити, що вони цю жалюгідну рослину вважали кращрою за моїх чарівних коней?
RR.COM: Взагалі-то, так. Оливки допомагали просувати грецьку економіку століттями. Це був дуже розумний дар, і мудре рішення з їхнього боку. Звичайно, озираючись назад, ми бачимо, що… Стійте, куди ж ви?

(Посейдон тільки що понісся штормом. Я маю на увазі, він дійсно УНІССЯ ШТОРМОМ. В кімнаті почався сильний дощ… І я не впевнений, але здається, я відчув невеликий землетрус.)

poseidon