feed me

Лука Кастеллан – грецький напівбог, син Гермеса і смертної жінки Мей Кастеллан. Головний антагоніст у серії книг «Персі Джексон і Олімпійці».
У фільмі його зіграв Джейк Абель.

Історія

Мати Луки – Мей Кастеллан, смертна жінка на яку не діяв магічний туман (надприродня сила, що не дозволяє смертним бачити монстрів, богів, титанів, і різних інших міфічних істот і надприродних явищ). У дев’ять років Лука втік з дому до Вестпорту (штат Коннектикут), томущо не міг більше жити з матір’ю у якої були проблеми з психікою, викликані прокляттям Аїда.

Коли йому було чотирнадцять Лука зустрів Талію Грейс та Аннабет Чейз, відтоді вони боролися за виживання разом. Коли Талію було поранено Лука повів всіх до будинку своєї матері щоб залікувати рани та відпочити. Там він зустрів свого батька Гермеса, перший і єдиний раз. Лука був злий на свого батька, і жадав дізнатися, чому Гермес ніколи не з’являвся, коли Лука молився йому. Випадково з’ясувалося, що Гермес знав долю Луки, але відмовився розповідати про неї синові. Лука був впевненний, що це через те, що ботько його не любить.

Відтоді Лука поводився так, ніби йому треба щось комусь довести. Талія згадує, що вони потрапляли до багатьох халеп, через його необережість та нерозважливість. Згодом, вони знайшли притулок у Мислівців. Ті, вмовляли Талію, щоб вона припинала подорожувати з друзями та приєдналася до них, постійно повторюючи, що Лука рано чи піздно зрадить її. Із за цього Талія ображалась на мисливців і не любила їх. Невдовзі Лука, Талія та Аннабет зіткнулися з Гровером Ундервудом який повів їх до Табору напівкровок. Майже у стін Табору їх наздогнали монстри, яких надіслав Аїд. Талія вирішила самотужки затримати монстрів, щоб її друзі мали змогу врятуватися, тим самим вона прирекла себе на смерть. Коли Талія помирала, Зевс зглянувся над нею і перетворив на сосну.